| 06 آذر 1399
En | 
ورود وزير راه و شهرسازي به سیستان و بلوچستان

 ورود وزير راه و شهرسازي به سیستان و بلوچستان

وزیر راه و شهرسازی به منظور بازدید میدانی از پروژه ها و صدور دستور ویژه وارد استان سیستان و بلوچستان شد و در فرودگاه کنارک مورد استقبال رسمی قرار گرفت.آ
شنبه، 17 آبان 1399 | امتیاز: Article Rating

به نقل از خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،  محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی طی سفر به شهرستان زابل با حضور در آیین زیرسازی و بهره‌برداری از آسفالت معابر ۵ محله حاشیه نشین این شهر به نام های حسین اباد، معصوم اباد، اسلام آباد، هیرمند شمالی و رسالت اظهار کرد: اکنون یکی از پروژه‌های مهم حاشیه نشینی این شهر که موجب آزار و اذیت  مردم زابل بود، از طریق اصلاح معابر و بهسازی و آسفالت و انجام پروژه‌هایی که به مسایل اجتماعی کمک می‌کند، افتتاح شد. 

وی با بیان اینکه بعد از سال‌ها مردم شهر زابل از محیط شهری مناسبتری بهره‌مند شده‌اند، افزود: با خدمات بهسازی شهری، مردم از یکسری از مشکلات این نواحی رها خواهند شد.

اسلامی تاکید کرد: مردم شهر زابل از تسهیلاتی که دولت در بازسازی سکونتگاه‌های غیر رسمی و محلات حاشیه نشین ایجاد کرده نهایت استفاده را ببرند و هر چه سریعتر نسبت به ایفای سهم خود در ارتقای محل زندگی‌شان اقدامات سازنده را انجام دهند. ما در وزارت راه و شهرسازی هر چه را در توان داریم به خدمت گذاشته ایم تا مردم به رفاه و آرامش و زندگی سعادتمند دست پیدا کنند.

وزیر راه و شهرسازی دستاوردهای سفر دو روزه خود به استان سیستان و بلوچستان را برای مردم زابل برشمرد و عنوان کرد: امروز در استان سیستان و بلوچستان بیش از ۲ هزار میلیارد تومان پروژه یا افتتاح شد یا کار خود را آغاز کرد.

اسلامی در ادامه گفت: طی این سفر ۵۴ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی و ۱۴۶ کیلومتر راه روستایی افتتاح شدند و همچنین پروژه های بازآفرینی شهری، احداث بیمارستان و تاسیس فرودگاه در حوزه های زیر ساختی در این استان برقرار است.

وی عنوان کرد: از مهمترین پروژه‌ها،  پروژه راه آهن از زاهدان به چابهار است که یک ماه پیش ریل گذاری مکانیزه آن از زاهدان شروع شده و دیروز هم از چابهار به زاهدان ریل گذاری آن آغاز شده است.

گفتنی است در این سفر دکتر اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی و هیت همراه و استاندار استان و مهندس اکبری مدیرکل راه و شهرسازی وجمعی از مدیران از روند اجرای پروژه بزرگراه زاهدان~زابل بازدید کردند. 

همچنین در این سفر از مناطق حاشیه نشین و سکونتگاه‌های غیر رسمی شهر زابل، فرزانه صادق مالواجرد، معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی، مهدی عبوری، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان، حبیب الله دهمرده و محمد سرگزی نمایندگان مردم زابل در مجلس شورای اسلامی و عطاء اله اکبری مدیرکل راه و شهرسازی استان و دیگر مقامات استانی حضور داشتند.

لازم به ذکر است که در این طرح بازآفرینی شهری، در طول هشت ماه حدود ۲۰۰ هزار متر مربع بهسازی انجام شده است و از ۸۰۰ هکتار وسعت محلات نابسامان شهر زابل حدود ۳۸۰ هکتار آسفالت شده که جمعیت ۲۵ هزار نفری را شامل می شود. طی این طرح، تاکنون ۴۰ درصد از این محلات ساماندهی شده است .

تصاویر
  • ورود وزير راه و شهرسازي به سیستان و بلوچستان
  • ورود وزير راه و شهرسازي به سیستان و بلوچستان
  • ورود وزير راه و شهرسازي به سیستان و بلوچستان
  • ورود وزير راه و شهرسازي به سیستان و بلوچستان
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها