05 اسفند 1398
En | 
خرید ۱۰۰۰ دستگاه جدید شتاب‌نگار در دستور کار قرار دارد
رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی خبر داد؛

خرید ۱۰۰۰ دستگاه جدید شتاب‌نگار در دستور کار قرار دارد

تاریخ انتشار: 1398/06/17|   بازدید: 442 |  print

محمد شکرچی‌زاده از رایزنی به منظور تامین منابع مالی برای خرید ۱۰۰۰ دستگاه جدید شتاب‌نگار در کشور خبر داد و گفت: بر اساس ابلاغ رییس‌جمهور، تکالیفی در خصوص مدیریت بحران برعهده مرکز تحقیقات قرار داده شد و تعیین شده تا مرکز در خصوص افزایش تاب‌آوری شهرها در برابر فرونشست، زلزله و سایر مخاطرات گام بردارد.

 

محمد شکرچی‌زاده رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اعلام اینکه در دو ماه گذشته، تکالیفی برعهده مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی قرار گرفته است، گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه، باید ۱۰۰۰ دستگاه جدید شتاب‌نگار خریداری می‌شد که از این میزان قبل از آغاز تحریم‌ها، مرکز تحقیقات، ۵۰۰ دستگاه را خریداری کرده و بخش عمده‌ای از آنها نصب شده است.

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، تامین مالی جهت خرید 1000دستگاه جدید شتاب‌نگاری است.

 وی خاطرنشان کرد: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در صدد است تا دستگاه‌های شتاب‌نگار را افزایش دهد و به این ترتیب بتواند حرکت زمین را رصد و با این شیوه کمک کند تا تاب‌آوری شهرها در برابر زلزله افزایش یابد.

شکرچی‌زاده دومین اقدامی را که در دستور کار مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی قرار دارد، قانون اخیر در خصوص لایحه مدیریت بحران برشمرد و گفت: بر اساس ابلاغ رییس‌جمهور، تکالیفی در خصوص مدیریت بحران برعهده مرکز تحقیقات قرار داده شده است و تعیین شده تا مرکز در خصوص افزایش تاب‌آوری شهرها در برابر فرونشست، زلزله و سایر مخاطرات طبیعی گام بردارد.

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ادامه داد: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی بنا دارد تا برنامه اجرایی تعیین کند و بر اساس آن برنامه از ظرفیت قانونی استفاده کند تا فعالیت‌های مرکز گسترده‌تر شود و بیش از گذشته در خصوص افزایش تاب‌آوری شهرها اقدام شود که جزئیات آن طی نشستی ۲۶ شهریورماه اعلام خواهد شد.