28 مهر 1398
En | 
  • راهکار افزایش سهم ریلی، راه‌اندازی قطار برنامه‌ای باری از بنادر است
   مشاور وزیر راه و شهرسازی راه اندازی قطار برنامه‌ای باری را یکی از راهکارهای افزایش سهم ریلی در جابه‌جایی بار از بنادر کشور عنوان کرد و گفت: ایده «بنادر ریل پایه» علاوه بر بنادری که در دست بهره‌برداری هستند، شامل بنادر در حال توسعه نیز می‌شود تا در آینده شاهد محدودیت‌ها نباشیم.
   ادامه ...
  • وزارت راه و شهرسازی و نیاز به تخصیص اعتبار ویژه برای بازسازی ویرانی‌های سيل
   بارش‌های شدید و مداوم باران در روزهای پایانی سال۹۷ و آغاز سال ۹۸ اگر چه پس از سال‌ها خشکسالی، بسیاری از مردم کشورمان را خوشحال  و کامشان را شیرین کرد، اما باران متراکم،‌ شدید و پیوسته باعث شد تا در برخی نقاط کشور در بازه زمانی چند روزه، بيش از ۱۲۰۰ میلی‌متر باران ببارد، در حالی که کانال‌های انتقال آب شهری و رودخانه‌های موجود در...
   ادامه ...
  • معماری لجستیک و حمل‌ونقل چندوجهی، نقشه راه آینده
   مهدی صفری مقدم* پروژه «معماری تفصیلی لجستیک و حمل‌ونقل چندوجهی» تعریف شده و اجرای آن پس از فرایند جذب مشاور که از دی‌ماه سال ٩٧آغاز شده است، با توجه به مراحل و شرح خدمات تدوین شده برای این پروژه، می‌توان آن را یکی از مهم‌ترین اقدامات در زمینه ساماندهی لجستیک در کشور دانست.
   ادامه ...
   • شنبه 19 مرداد 1398
    مهندس محمد اسلامی
    وزیر راه و شهرسازی

     امسال ۱۷ مرداد ماه، روز خبرنگار با ماه ذی الحجه مصادف شده و در ذکر عظمت این روزها همین بس که دو عید بزرگ مسلمانان "عید سعیدقربان" و "عید غدیر خم" در اين ماه عزيز و بزرگ واقع شده است.
         ۱۷ مرداد هر سال بهانه اي است براي تكريم از خبرنگاراني كه همچون شهيد محمود صارمي بقاي حقيقت را به بقاي خود ترجيح دهند .
    شايسته مي‌دانم از  همت والا و پرثمر خبرنگاران عزيز قدرداني و تشكر كنم؛ اطمينان دارم كه با همراهي و همدلي و نقدهاي سازنده آنها مي توان موانع را از سر راه برداشت و به آينده‌اي روشن براي مردم و كشور عزيزمان اميدوار بود.
    از ايزد منان براي شما خبرنگاران گرامي سلامتي، بهروزي و تداوم خدمت در اين عرصه خطير را مسئلت دارم.

   • چهارشنبه 12 تیر 1398
    مهندس محمد اسلامی
    وزیر راه و شهرسازی

    مورد اصابت قرار  دادن پرواز ۶۵۵ «هما» توسط ناو آمریکایی وینسنس، جهان نه تنها در روز ۱۲ تیر، بلكه هر روز به یاد می‌آورد که آمریکا به معنای واقعی کلمه جهان‌خوار و تروریست است و این واقعیت که آمریکا به فرمانده ناوی که این هواپیما را سرنگون کرده مدال داده است، نشان می‌دهد آمریکا هدفی جز کشورگشایی، تسلیم ملت‌ها و غارت ثروت آن‌ها ندارد.
    با نام‌گذاری فرودگاه بندرعباس به نام"یادمان شهدای پرواز ۶۵۵" یاد اين شهدا به صورت مکرر وهر روزه در تقویم خاطرات ایرانیان و بخصوص جامعه  هوانوردی و جامعه جهانی ثبت خواهد شد.

    مرکز مدیریت راه های کشور فرم نظرسنجی خرید بلیط پروازهای داخلی و خارجی مناقصات و مزایدات شهراه پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی
    گزارشگیری

    چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل،لجستیک و صنایع وابسته آسیا
    دومین نمایشگاه بین المللی مسکن،شهرسازی و بازآفرینی شهری