09 فروردین 1399
En | 
  • بخت آزادراه افسانه‌ای باز شد
   در حالی‌که ساخت آزادراه تهران-شمال به خاطر مشکلات پیاپی طی چهاردهه گذشته از نظر مردم به افسانه تبدیل شده بود اما با تلاش مجدانه، همت و غیرت مسئولان، پیمانکاران، مهندسان و کارگران ایرانی، این افسانه در آخرین روزهای سال ۱۳۹۸ به واقعیت تبدیل شد.
   ادامه ...
  • اقدام ملى مسکن و چگونگى ارائه خدمات مهندسی
   حدود یک سال از مطرح شدن نام «طرح اقدام مسکن ملّی» می‌گذرد، طرحی که برای خانه دار کردن بخشی از اقشار جامعه طراحی شده است. طبق اصل سی و یک قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران داشتن مسکن مناسب حق هر خانواده ایرانی است. همچنين، با توجه به اينكه سازمان نظام مهندسی ساختمان به عنوان بزرگترین تشکیلات مهندسی ساخت‌و‌ساز است، طبق بند دوم از ...
   ادامه ...
  • پلاسکو؛ درس‌های حادثه و چه باید کردها
   پلاسکو برای همه آنهایی که خاطراتی از تهران قدیم داشتند و دارند، نماد مدرنیته بود، ساختمانی اعجاب آور با فولادی که از اروپا وارد شده بود و نو آوری جالب مهندسی در طراحی آن که در زمان اتمام ساخت، یعنی سال ۱۳۳۹ (حدود ۵۶ سال قبل از فروریزش این بنا) یک اثر مهندسی ممتاز تلقی می‌شد. در زمان ساخت، جزء مرتفع‌ترین ساختمان‌های تهران و کشور...
   ادامه ...
   • جمعه 01 فروردین 1399
    محمد اسلامی
    وزیر راه و شهرسازی

    سال جدید را به همه مردم شریف و غیور ایران و همه همکاران  خود در همه بخش‌های وزارت راه و شهرسازی تبریک و تهنیت می گویم، شاید به جرات می توان ادعا کرد سالی که گذشت، سخت ترین  سالی بود که تا کنون کشور و مردم ما تجربه کرده اند. در این سال سخت با وجود همه مزاحمت ها و مشکلات، چرخ حرکت سازندگی و پیشرفت کشور تعطیل نشد و با عنایت خداوند متعال همه همکاران ما در وزارت راه و شهرسازی این توفیق را داشتند که پروژه‌های زیرساختی و توسعه‌ای را به بهترین وجه و با حداکثر راندمان به اجرا بگذارند،و در نتیجه شاهد افتتاح پروژه‌های بزرگی بودیم که برای کیفیت و رفاه زندگی مردم آثار فوق العاده ای به یادگار گذاشت.
    و در آخر  از همه معاونان، مدیران کل، ادارات کل، هیات مدیره‌ها و همه کسانی که در سایر ارگان‌ها و نهادها یار و همراه وزارت راه و شهرسازی بودند قدردانی می کنم. امیدوارم همگی سال خوبی داشته باشید و از خداوند سالی پر از خیر و برکت برای همه مردم شریف ایران آرزو دارم.

     

   • چهارشنبه 21 اسفند 1398
    محمد اسلامی
    وزیر راه و شهرسازی

    وعده داده بودیم که مرحله دوم ثبت نام از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن به صورت کاملا غیر حضوری  انجام می شود. بر این اساس ثبت نام طرح اقدام ملی از 17 اسفندماه آغاز و در 22استان انجام و در 12استان دیگر از فردا22اسفند آغاز خواهد شد.
    در این مرحله با توجه به شرایط بهداشتی موجود تمهيداتي انديشيده شد تا متقاضيان  طرح اقدام ملی از دو طريق سامانه tem.mrud.ir ثبت نام و یا با ارسال کد ملی خود به سرشماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ ثبت نام اولیه کنند.
    متقاضیانی که پیامکی اعلام تقاضا برای ثبت نام کرده‌اند پس از رفع مشکل کرونا،  مي توانند برای ثبت نام در سامانه اقدام ملی از طریق کد ملی و شماره تلفنی که از آن پیامک ارسال شده است، با ورود به سامانه،ثبت نام خود را تکمیل کنند. بنابراین لزومی به خروج از منزل و مراجعه به کافی نتها برای ثبت نام وجود ندارد.
    وزارت راه و شهرسازی با تمام توان در شرایط فعلی با رعایت موارد بهداشتی به ارایه خدمات غیر حضوری می پردازد

   • چهارشنبه 30 بهمن 1398
    دکتر امیرمحمود غفاری
    معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع

    اولین و مهمترین گام در برنامه‌ریزی، اتقان داده‌ها است. باتوجه به ضرورت تولید آمار و اطلاعات صحیح و متقن، مهم‌ترین گام ، ثبتی-مبنا کردن اطلاعات موجود در سامانه‌های آماری وزارتخانه می باشد.  آمار و اطلاعات بدون تحلیل و داده‌كاوی نتیجه مناسبی برای تصمیم‌سازی و برنامه‌ریزی، به همراه نخواهد داشت. همچنین پافشاری، بر در اختیار نگذاشتن آمار و اطلاعات به سایر افراد و محرمانگی‌های خود ساخته از دیگر موانع توسعه نظام آماری است و فرهنگ‌سازی در این زمینه یک وظیفه مهم به شمار می‌آیند. توسعه حمل و نقل هوشمند از اهم برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی بوده و چالش مهم اجرای آن عدم وجود داده و اطلاعات صحیح، دقیق و نحوه ثبت آن‌هاست.

    مرکز مدیریت راه های کشور فرم نظرسنجی خرید بلیط پروازهای داخلی و خارجی مناقصات و مزایدات شهراه پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی
    گزارشگیری

    سامانه های ستاد وزارت راه و شهرسازی

    سامانه های سازمان ملی زمین و مسکن

    سامانه های شرکت باز آفرینی شهری ایران

    سامانه های شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور

    سامانه مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی

    سامانه شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک

    سامانه های سازمان بنادر و دریانوردی

    سامانه های شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران

    سامانه های سازمان هواپیمایی کشوری

    سامانه های شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران( هما)

    سامانه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای

    شرکت عمران شهرهای جدید